سکوبندی آزمایشگاهی 

 

سکوبندی یا کابینت آزمایشگاهی به مجموعه ای از کابینت ها گفته می شود که برای قرار دادن دستگاه ها، شیشه آلات، ملزومات و تجهیزات آزمایشگاهی طراحی شده است. از اجزای سکوبندی می توان کابینت های رومیزی، کابینت های دیواری،سینک و تاسیسات را نام برد. در هنگام طراحی قسمت سکوبندی آزمایشگاه ها باید تمام نکات ایمنی رعایت شود تا خطری  یوزر را هنگام کار در آزمایشگاه تهدید نکند.

یکی از نکات حائز اهمیت در امر سکوبندی استقامت صفحه و کابینت ها و تحمل وزن آن می باشد. به دلیل حساس بودن تجهیزات آزمایشگاهی که روی سکوبندی قرار می گیرند سکوبندی آزمایشگاه به گونه ای باید طراحی گردد که هم در برابر وزن تجهیزات و هم در برابر موادی از جمله اسید ها و بازها مقاوم باشند تا کاربرد بیشتری در آزمایشگاهها داشته باشند .

از دیگر مواردی که می توان در مورد سکوبندی آزمایشگاه نام برد ویژگی شاسی سیستم MODOLAR_C_FRAM FIXED CABINET می باشد که در آن کابینت های آزمایشگاه بصورت پیچ و مهره فیکس می شوند و در صورت جابجایی محل آزمایشگاه به راحتی می توان میزهای آزمایشگاهی را باز کرده و در محل جدید اسقرار داد.

جنس صفحه های کابینت های آزمایشگاهی 

جنس رویه باید از مته ریالی استفاده گردد که در برابر اسیدها و بازها مقاوم باشند معمولا در صفحه کابینت های آزمایشگاهی از سرامیک مقاوم در برابر اسید یا سنگهای گرانیت و یا صفحه های HPL استفاده می کنند که مرسوم ترین آنها رویه سرامیک مقاوم در برابر اسید هستند که هم از نظر قیمت هم از نظر کیفیت مقرون به صرفه می باشند . رویه های سرامیک هنگام اجرا روی سکوبندی های آزمایشگاه توسط MDF خام 16 میل زیر سازی می شوند و بعد از آن رویه های سرامیک روی آن قرار میگیرد. 

تیم طراحی پویش نوین تهران آزما با در اختیار داشتن دانش و تجربه در مدت زمان فعالیت خود با توجه به نوع آزمایشگاه شما بهترین نوع طراحی سکوبندی آزمایشگاهی با استانداردهای مورد تایید وزارت بهداشت را در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس حاصل فرمایید.

سکوبندی آزمایشگاهی
سکوبندی آزمایشگاهی

مشخصات فنی :

اسکلت از پروفیل 50×30 با پوشش رنگ الکترواستاتیک که در مقابل زنگ زدگی و خوردگی مقاوم بوده و پایه ها قابل رگلاژ و پلیمری ، رویه از جنس سرامیک ضد اسید می باشد 

کابینت تماماً از جنس MDF ملامینه به ضخامت 16 میلیمتر به ابعاد (عمق 45 و ارتفاع 67) دارای یک طبقه جداکننده.

رویه ها از جنس سرامیک ضد اسید  ابعاد 60*60 یا 80*80 با زیر سازی MDF

 درها روکش ملامینه مارک ایزوفام در زاویه های برش خورده با pvc 2میلیمتر پوشش داده شده است.

 لولاها پمپی آرام بند برند خا رجی ریلها سه تکه تلسکوپی و دستگیره ها از جنس مرغوب خارجی می باشند.