آب مقطرگیری

دستگاه تقطیر آب دستگاهی است که برای تصفیه آب با استفاده از فرآیند تقطیر استفاده می شود که مربوط به ابتدا جوشاندن آب ناخالص و سپس جمع آوری آب تغلیظ شده در ظرفی جداگانه می باشد. این آب مقطر در آزمایشگاه، آزمایشگاه شیمی آلی، کلینیک، تخمیر و صنایع پزشکی و غیره استفاده می شود. همچنین در اتوکلاو، باتری و تجهیزات متفرقه استفاده می شود.

آب مقطر

ما طیف گسترده ای از دستگاه های تقطیر آب را تولید می کنیم که آب مقطر با درجه بالا تولید می کنند. از واحدهای قابل حمل گرفته تا کارخانه های آب مقطر صنعتی با ظرفیت بالا، تیم مهندسی ما می تواند سیستم دقیقی را طراحی کند که مشخصات و ظرفیت تقطیر آب مورد نظر را برآورده کند. دستگاه های تقطیر بخار ما با موفقیت در بسیاری از واحدهای تولید لوازم آرایشی و دارویی، بیمارستان ها و دانشگاه ها و غیره کار می کنند. علاوه بر این تقریباً نیازی به تعمیر و نگهداری ندارد. هر دستگاه تقطیر با طیف وسیعی از لوازم جانبی اختیاری پشتیبانی می شود.

ما تجهیزات تقطیر آب خود را در سراسر هند، آسیا، آفریقا و کشورهای خاورمیانه با قیمت عمده عرضه می کنیم

آب مقطر بخار حاصل از آب جوش است که خنک شده و به حالت مایع خود برمی گردد. برخی افراد ادعا می کنند که آب مقطر خالص ترین آبی است که می توانید بنوشید.

تمام آب – مهم نیست که از یک چشمه طبیعی، چاه آرتزین یا شیر آب معمولی می آید – ممکن است دارای مقادیر کم اما مطمئنی از مواد معدنی، باکتری ها، آفت کش ها و سایر آلاینده ها باشد.

تقطیر آب را از شر تمام آن ناخالصی ها خلاص می کند. همچنین بیش از 99.9 درصد از مواد معدنی محلول در آب را حذف می کند.

آب لوله کشی در مقابل آب مقطر در مقابل آب تصفیه شده در مقابل آب تصفیه شده
همانطور که از نامش مشخص است، آب لوله کشی آن چیزی است که از شیر آب خارج می شود. احتمالاً با کلر ضد عفونی شده، به علاوه فیلتر شده تا رسوبات را از بین ببرد و با مواد شیمیایی برای خنثی کردن کثیفی تصفیه شده است. فلوراید نیز برای جلوگیری از پوسیدگی دندان اضافه شده است.

آب تصفیه شده آب لوله کشی است که برای حذف کلر (این کار باعث بهبود طعم می شود) و موارد دیگر مانند باکتری ها و برخی مواد شیمیایی از فیلترها عبور می کند. انواع مختلف فیلترها چیزهای مختلفی را حذف می کنند. بیشتر آب های بطری شده به نوعی فیلتر می شوند.

آب تصفیه شده آبی است که اساساً عاری از میکروب ها و مواد شیمیایی است. این امر با اسمز معکوس (اجبار کردن آب از طریق غشاء برای خلاص شدن از شر مواد شیمیایی، مواد معدنی و میکروب ها)، ازن زدایی (ضدعفونی کردن آب با استفاده از ازن به جای مواد شیمیایی) یا تقطیر به دست می آید. EPA به آب تصفیه شده نیاز دارد که حاوی بیش از 10 قسمت در میلیون کل مواد جامد محلول نباشد تا آب تصفیه شده برچسب گذاری شود.

آب مقطر نوعی آب تصفیه شده است. نمک ها، مواد معدنی و سایر مواد آلی با جمع آوری بخار آب در حال جوش حذف می شوند.

آیا آب مقطر برای نوشیدن بی خطر است؟
آب مقطر برای نوشیدن بی خطر است. اما احتمالاً آن را صاف یا ملایم خواهید یافت. این به این دلیل است که از مواد معدنی مهمی مانند کلسیم، سدیم و منیزیم که به آب لوله کشی عطر و طعم آشنای آن می بخشد، عاری است. آنچه باقی می ماند فقط هیدروژن و اکسیژن است و هیچ چیز دیگری.

 

موارد استفاده از آب مقطر

آب مقطر برای زمانی که خلوص آن مهم است ایده آل است. کاربردهای رایج عبارتند از:

ابزار و روش های پزشکی. بیمارستان ها تجهیزات را با آن تمیز می کنند تا از آلودگی و عفونت جلوگیری شود. دستگاه های دیالیز کلیه از آب فوق خالص برای فیلتر کردن ضایعات خون استفاده می کنند.
تست های آزمایشگاهی هیچ چیز در آب مقطر با دقت آزمایش های آزمایشگاهی واکنش نشان نمی دهد یا بر آن تأثیر نمی گذارد.
لوازم آرایشی. اگر آب یکی از اجزای مرطوب کننده، دئودورانت یا شامپو شما باشد، تقریبا همیشه مقطر است.
اتومبیل. از آنجایی که آب مقطر فاقد مواد معدنی است، باعث خوردگی قطعات فلزی موتور یا تداخل با باتری ها نمی شود.
در خانه، ممکن است بخواهید برای پخت و پز و چندین دلیل دیگر از آب مقطر استفاده کنید، از جمله:

شیر خشک نوزاد. اگر کودک شما ایمنی ضعیفی دارد، آن را با شیر خشک مخلوط کنید. در غیر این صورت، آب لوله کشی خوب است.
دستگاه CPAP. اگر از آن برای آپنه خواب استفاده می کنید، محفظه آب را برای مرطوب کننده CPAP پر کنید. بسیاری از تولیدکنندگان آب مقطر را برای ماندگاری بیشتر مرطوب کننده توصیه می کنند.
گلدان نتی. برای پاک کردن سینوس های خود از آن با یک گلدان نتی استفاده کنید.
اهن. از آن در اتو لباس خود استفاده کنید تا از رسوب گیری جلوگیری کنید.
موهایتان را شامپو بزنید. فلوراید، کلر و سایر مواد افزودنی موجود در آب حمام ممکن است موهای شما را کدر کند.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته

تلفن ثابت: 02188661248 _ 02188660592

شماره تلگرام و واتس اپ: 09122048393